ŽL Prosek - Sadská 49:69, Aritma - Sadská 42:81

25.01.2011 12:38

 Začátek druhé části letošního ročníku ŽL nás přivedl na palubovky pražských soupeřů. Bohužel ani nám se nevyhnula nachlazení, bolesti v krku a jiné nepříjemnosti, takže jsme nastupovali v sestavě oslabené buď právě prodělanými nemocemi nebo se zdravím na hraně možností.

            Na Proseku jsme hráli až ve večerních hodinách a tak to vypadalo, že se nám chce chvílemi i spát. První pětka oslabená o nemocnou Editu, která vstala jen aby týmu v případě potřeby pomohla, se hledala hlavně v dravosti a průbojnosti. Její sehranost dostávala se střídajícími hráčkami další trhliny a tak jsme se spíše trápili než hráli. Prosek se svou obranou na hranici zóny příliš basketbalu nevytvářel a tak nebylo k vidění mnoho pěkného basketbalu. Ani druhá pětka nepomohla ke zvratu, některé hráčky hledaly s nafouknutou pusou spíše důvody proč to nemůže jít, než aby se pokusily něco zlomit. I tak jsme náskok postupně navyšovali až na 26 bodů. Pak jsme povolili v obraně a dovolili soupeři výsledek korigovat na konečných 49:69.

            V neděli na Aritmě Edita již chyběla úplně a tak dostaly příležitost jiné hráčky. Bohužel jsme však vyrobili na počátku spoustu chyb, které soupeřky s radostí trestaly. V poločase jsme po utrápeném výkonu vedli o 10, ale na žádnou radost to nevypadalo. Ve druhé části zapnuly Lenka s Verčou na jiný stupeň a s podporou Aničky a Katky bylo najednou na hřišti veseleji. S rychlými protiútoky jsme najednou zvýšili náskok, Verča začala chodit do koše a chvíli jsme měli jasně navrch. Po prostřídání jsme ovšem opět přibrzdili zvyšující se tempo. Konečný výsledek by mohl být pro nás ještě lepší, bohužel v oslabené sestavě se nenašel nikdo, kdo by nahradil bojovnost a vitalitu chybějících. (42:81).

Pozitivem utkání byl výborný výkon Káči v 2/4,  Báry, Verči, Lenky a obou podkošových Aničky a Katky po celý zápas. Škoda velkého počtu chyb, na který se musíme zaměřit. 

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans