Víkend 21.-22.10.

24.10.2017 11:17

Sobota začala ligovým utkáním s Počernicemi, do kterého jsme vstoupili ve vysokém tempu a velmi brzy vedli. Poločas 76:4 byl vyjádřením jasné převahy, která pokračovala i v dalších obdobích. Důležitějšími zápasy budou pro nás utkání za 14 dní s Jičínem a Jabloncem.

Sadská - Počernice 146:20

Další dva zápasy jsme sehráli v Českém Brodě. Hned při příchodu nás překvapily vysoké postavy soupeřek, které byly na všech postech nejméně o hlavu vyšší. Typově výborně vybavené hráčky nebyly špatné ani technicky. Bohužel nechtěly nebo neuměly bránit po celém hřišti 1na1, jen si zalezly do bedny a tím úplně degradovaly obraz hry. Tomuto počínání podlehli na začátku i rozhodčí, takže jsme opakovaně poukazovali na porušování pravidla obranných 3 vteřin. Odpovědí nám bylo jen pokrčení ramen a odpověď, že by si nezahráli. Nerada zvyšuji hlas na rozhodčí, ale tentokrát to bylo opravdu nutné. K nervozitě přispíval i výkon stolku, kdy jsme se po zahájení utkání dozvěděli, že zápis neumí psát a za stavu, 6:2 pro nás nebyla ještě v zápise ani čárka.  Ve druhé a třetí čtvrtině jsme neházeli TH za týmové fauly, protože to stolek nehlásil. Dopad na utkání to nemělo, ale pocit z něj jsme měli fakt smíšený. Přispěly k tomu nejen soustavné problémy u stolku, neochota rozhodčích řídit utkání podle daných pravidel, ale i stálá snaha domácích nehrát osobní obranu, ale jen zacpat bednu.