Úspěšný vstup do ŽL

19.10.2010 15:50

 V této kategorii nás čekaly úplně první mistrovské zápasy po poměrně dlouhé herní pauze. Tým Aritmy jsme neznali, mluvila za něj pouze kvalifikace, kterou jasně vyhrál.

Sadská: Aritma Praha                                  81:46 (28:10 41:19 62:34)

            Naprosto skvělý začátek předvedly holky před naplněnou halou. Beze strachu a respektu se pustily do soupeřek, které chvílemi nevěděly, co mají hrát. Z přemíry snahy pramenily některé zbytečné fauly, ale jako celek jsme fungovali skvěle. Dařila se i střelba a tak po ¼ svítil na tabuli uklidňující náskok. I v dalších částech hry jsme byli lepším týmem a výsledek byl jasně v náš prospěch, i když soupeř zabral a snažil se nám výhru zkomplikovat.

Sadská : BK Prosek                                     88:57 (35:10 53:28 70:39)

            Po sobotě nás čekal daleko lepší, vyspělejší a ambicióznější tým Proseka. Výškově je tento celek úplně jinde než my a tak se čekal tuhý boj. Ve skrytu duše jsme doufali ve výhru, ale co se dělo na palubovce ¼ nám prostě bralo dech. Poprvé holky předvedly naprosto všechno, co umí ve všech kombinacích, obraně i střelbě. Soupeř naprosto netušil, kde mu hlava stojí a teprve za stavu 22:0 se mu podařilo vsítit první koš. Další body přidával většinou jen z trestných hodů. Po této části bylo již téměř rozhodnuto.  Bohužel po poločase sáhl Prosek po zónové obraně a tak jsme chvílemi pouze dobývali území pod jeho košem. Náskok jsme už razantně nenavyšovali, ale i tak jsme průběh nepustili z rukou a v pohodě si připsali výhru v nejvyšší žákovské soutěži.

            Za všechny bych chtěla poděkovat početnému publiku za podporu a skutečně domácí prostředí, které vybičovalo hráčky k nevídaným výkonům. Holkám pak za předvedený výkon.

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans