Úspěch v Dánsku

31.12.2010 16:46

  Jako každý rok se účastnily členky školního basketbalového klubu největšího evropského turnaje mládeže v Dánsku. Dvacátý ročník byl ozdoben velkou účastí týmů z celé Evropy. Na rozdíl od minulých let ubylo dánských družstev, přibyla však zvučná jména z Holandska, Belgie, Bulharska, Polska a dalších zemí, což bylo skvělé hlavně jako příprava pro 97.

            Nejstarší Vosy si postupně ve skupině poradily s dvěma holandskými i s německým, dánským a belgickým týmem a jasně obsadily první místo, které díky výsledkům zaručovalo přímý postup do semifinále. Po výhře i v tomto zápase narazily ve finále na mistra Holandska Lokomotief Rijswijk. Soupeř měl na každém postu hráčku o několik kilogramů těžší a pár centimetrů vyšší a pro subtilní Vosy to byla nepřekonatelná překážka. Přesto držely krok po celé utkání a až v závěru jim soupeř odskočil na konečný rozdíl 43:30. I tak je po náročných bojích stříbro obrovským úspěchem.

            Vosičky byly nasazené do skupiny spolu s Holanďankami (2), Dánkami a Belgičankami. Hned v prvním utkání narazily na tým Hoofddorp (NL), který je v loňském roce vyřadil v boji o finále. Jednalo se však o starší hráčky, které letos hrály v jiné kategorii a tak jsme síly změřily se stejně starým výběrem. Celé vypjaté utkání bylo velmi nervózní, soupeř byl stále na dostřel. I tak jsme si připsali první výhru (29:23) a začali vítězný tah turnajem. Postupně jsme přehráli všechny týmy ve skupině, v semifinále ve velmi bolestivém a vypjatém utkání i belgické  Bruggi a ve finále se opět setkali s Hoofddorpem. Soupeř se na nás dobře připravil, nedal se zaskočit agresivní obranou Vosiček a bojoval jako o život. Atraktivní prostředí hlavního hracího kurtu a povzbuzování diváků pro obě družstva udělaly pro nás z tohoto zápasu nezapomenutelnou podívanou. Po výhře nad těžkým soupeřem 38:27 Vosičky po právu převzaly od starosty města zlaté medaile za první místo.

            Turnaj nám přinesl i spoustu jiných věcí. V týmu se ukázalo, kdo je ochoten obětovat svátky pro přípravu na veledůležitý ligový  zápas se Spartou a kdo bude raději trávit vánoce na facebooku. Zároveň jsme měli možnost získat jednu negativní zkušenost, že tam kde jsou schopny jiné národnosti fandit jednomu ze svých bez ohledu na klubovou příslušnost, Češi pro nás nepochopitelně fandí proti českému týmu ve finále. Smutná podívaná....

Na druhou stranu bylo pozitivem pozvání francouzských a polských pořadatelů velkých turnajů pro vítěze 97 na jeden z nich. Zlatá medaile dostala v tuto chvíli i jiný rozměr.

            Celý turnaj byl pro sadský klub obrovským úspěchem a prezentací malého města ve velkém basketbalovém světě.  

           

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans