U17 finálová skupina

04.04.2016 10:49

Po Velikonočních prázdninách na Vosy čekal velice náročný program ve fázi bojů o medaile v podobě čtvrtečního utkání s Porgem, sobotní venkovní utkání v Kralupech a nedělní venkovní utkání s týmem Kladna.

Čtvrteční utkání proti hráčkám Porgu bylo plné nepřesností, časté "minižákovské" chyby v podobě kroků, nedaných dvojtaktů 1 na 0 a často naivních přihrávek bylo k vidění spousta a to nejen ze strany Sadských Vos, ale také hráček Porgu. Proto bylo utkání vyrovnané od samého začátku a až poslední minutu 2/4 dokázaly hráčky Porgu odskočit na rozdíl 6 bodů.

Vosy ve druhém poločase zlepšily obranu, začaly bránit na nohou a ne pouze rukama, což vedlo k brzkému vyrovnání skóre, bohužel malá procentuální úspěšnost zakončení a stále pokulhávající obranný doskok vedl k celkovému skóre 70:74 pro hráčky Porgu.

Sobotní utkání v Kralupech mělo zcela jiný průběh, kdy Vosy na Kralupské hráčky doslova vlétly a po velmi úspěšné % střelbě se ujaly vedení 10:23. Postupem času se však zmenšovala nejen úspěšnost střelby ale i nasazení v obraně. Tento zápas jasně ukázal, že když se hráčky přizpůsobí tempu soupeře a nehrají svojí hru, mají v utkání značné problémy, pokud však zapnou v obraně a uklidní útočnou fázi, dokáží vyhrávat jakákoliv utkání, stejně tak jako nyní, kdy se ve 4/4 dostaly hráčky Kralup na dostřel jednoho koše, což znamenalo pro Vosy přepnout na vyšší výkonnostní stupeň a trpělivou obranou a uspořádaným útokem dovedli zápas k poměrně jednoznačnému skóre 44:55.

K nedělnímu utkání nastoupilo 8 statečných, potlučených a nemocných hráček, které ukázaly, jak velké bojovné srdce mají. Kromě první čtvrtiny tahaly Vosy vždy za kratší konec a v utkání se dostaly celkem 3x do záporného skóre -12, kdy vždy zlepšenou obranou dotáhly bodovou ztrátu, pak ale přišel útlum, nevracení se do obrany a nejspíše i značná únava po předchozích těžkých utkáních. Vosy se však nevzdaly, hrály velmi dobře takticky, kdy zejména Míša Dvořáková stále s velkou energii najížděla přes "nebránící hráčku" domácích, která měla 4 fauly a buď sama zakončovala nebo rozdávala přesné přihrávky na znovu najíždějící hráčky.

Konec utkání Vosy díky šestkám a taktickému rozložení času (kdy soupeř nevím proč - nefauloval), dovedly do vítězného konce a to zejména díky obrovskému nasazení.

Výsledek utkání - 59:63.

Všem hráčkám ještě jednou z celého srdce děkuji za předvedený výkon, nasazení a bojovnost jmenovitě Niky Novotné, Míše Dvořákové, Zuzce Málkové, Vaness Růžičkové, Maky Trojanové, Denče Caňkářové, Báře Joštové, Pikole Nikole Dvořákové, Pavle Hory Horynové a Kláře Kneslové.

Poslední utkání sezóny a také poslední domácí utkání odehrají Vosy 16. a 17. 4 proti soupeřům z Kladna a Kralup.