Stavexa Cup 2010

23.09.2010 12:24

 

Stavexa Cup 2010 měl vysokou úroveň

 

         Vzhledem k faktu, že se již basketbalové oddíly práci s nejmenšími příliš nevěnují, bývá problém naplnit turnaj družstvy. Nám se podařilo dostat na palubovku v Sadské týmy z menší i větší vzdálenosti. Turnaje se zúčastnila družstva Lokomotivy Liberec, TJ Spartak Čelákovice, Baskeťáci Josefov, a ŠBK Sadská.

            Všechny tyto týmy mají jedno společné – nehrají ještě soutěž, snaží se teprve si osvojit zápasovou atmosféru a pod tíhou zodpovědnosti a nervozity z prostředí dát své první body.

            Sadská v prvním zápase jasně porazila chlapce z Čelákovic, když zúročila zkušenosti, které nasbírala nedávno v Ostravě. Ve druhém zápase narazila na tým Josefova, který byl daleko vyspělejší a rychlejší než Čelákovice. Přestože jsme s takovými soupeři již v minulosti hráli, snad jsme se zalekli domácího bouřlivého prostředí nebo toho, že nás protivník nenechá hrát to, co umíme, dostali jsme na počátku několik laciných košů, které se pak ukázaly jako rozhodující. Bohužel tady kromě Báry Joštové nikdo neukázal, co skutečně umí. A tak jsme se již jen soustředili na boj o 2. místo s Libercem. Naše nezkušenost a velká snaha o stříbro udělala na počátku z utkání napínavou podívanou s rozdílem jediného koše. Ve 3. čtvrtině však holky přidaly a hlavně díky Báře otočily utkání na svou stranu. K ní se pak připojila i Klára Kneslová a další a stříbro bylo doma!!

            O bronz se strhl veliký boj mezi Čelákovicemi a Libercem, který nakonec až v závěru strhl vítězství na svoji stranu.

            Nejúspěšnější hráčkou turnaje se stala Barbora Joštová, která posbírala všechna ocenění. Byla nejlepším hráčem svého družstva, střelcem turnaje a nakonec i nejvšestrannějším hráčem turnaje, kterého volili všichni trenéři. V tomto hlasování zvítězila jednomyslně.

            A teď několik slov závěrem. V některém z minulých článků jsem si povzdechla, že rodiče Vosinek neprožívají jejich sportovní nadšení tak, jako ostatní. Tento turnaj mě však donutil změnit názor. Musím se omluvit všem těm pracovitým maminkám a fandícím tatínkům za to, že mě tato myšlenka vůbec napadla. Prostředí, které dokázali vytvořit během turnaje bylo fantastické. Všichni trenéři nám pořád gratulovali a vzdychali, že takovou kantýnu nemají, maminky nejsou ochotné, tatínky neznají,  takové akce nemají a nebo tak nefungují. A mě se zdálo, že jsem se vrátila o několik let zpět, kdy mi totéž říkali trenéři u zápasů Vos a Vosiček. Je skvělé, že se u nás najde tolik pracovitých lidí, kteří jsou ochotni ve svém volném čase vytvořit nejen svým dětem takové prostředí, na které může být Sadská pyšná.

 

Střelci turnaje: Barbora Joštová (Sadská), Martin Trýbský (Josefov), Klára Kneslová (Sadská)

Hráč turnaje : Barbora Joštová

Hráč týmu : Barbora Joštová (Sadská), Adéla Jiránková (Liberec), Lenka Vlková (Josefov), Michal Trafina (Čelákovice)

Pořadí týmů: 1. Baskeťáci Josefov, 2. ŠBK Sadská, 3. Loko Liberec, 4. TJ Spartak Čelákovice

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans