Sadská - USK 73:44 (ŽL)

11.02.2011 18:40

Sobotní utkání bylo pro nemoc Slovanky odloženo a tak jsme nastoupili až v neděli 6.2. proti USK. Vstup do utkání jsme měli dobrý, bránili jsme pozorně, i když si první pětka musela zvykat na novou spoluhráčku. I tak jsme do další části vstupovali s náskokem 6 bodů a využívali větší vyrovnanosti našich hráček.

V další čtvrtině jsme se nejprve rozkoukávali, hlavně Eliška potřebovala na probuzení chvilkové vystřídání,pak jsme však naplno využili dobrou obranu a nechali soupeřky na poločasových 25 bodech, z nichž 11 docílily v TH!! Ve 3/4 muselo USK sehrát díky systému střídání ve slabší sestavě, my naopak mohli využít postupně všechny hráčky a výsledek se dostavil. Tuto část jsme vyhráli 23:9 a definitivně odskočili. Nutno podotknout, že nám pomohla herní "deka" soupeřek, která na ně padla po TCH udělené trenérovi. Následné TH a další koš zlomil jejich odpor a my si pohodlně dokráčeli k vítězství. Škoda ztráty koncentrace v závěru utkání, kdy jsme dovolili zbytečné koše a snížili náskok 35 bodů na konečných 29.

Utkání mělo pro nás dvě tváře. Na jedné straně výborný výkon Lenky, Báry, Kristýny V. a dalších, na druhé straně množství naprosto zbytečných faulů, které by nás v jiném zápase mohly mrzet. (Brzy jsme zapomněli na konec utkání se Spartou a vyfaulované hráčky, které chyběly).Plácání rukama na útočné polovině je zlozvyk, který si musí každá z hráček srovnat v hlavě sama.

Podrobnější komentář k událostem kolem tohoto zápasu je umístěn do sekce Trenéři - komentáře