Sadská - Toužim 86:44, Sadská - Kladno 83 : 41

17.11.2010 11:16

Další kolo žákovské ligy k nám přivedlo v sobotu soupeře se stejným počtem bodů. Pro nás zcela neznámá Toužim se prezentovala po celý zápas velmi sympatickým dojmem. Snažila se ,na rozdíl od celků zvučných basketbalových jmen, hrát osobní obranu a přes pro ni nepříznivý vývoj nic až do samého závěru nevzdávala.

My jsme měli velmi dobrý začátek, bránili jsme pozorně, nedovolovali jsme soupeři téměř žádné ohrožení našeho koše krom TH. O tom svědčí i poločasový stav 49:10. Po půli však nastoupila na palubovku dvě zcela jiná družstva. My jakoby ospale uspokojení z jasného vedení a Toužim politá živou vodou. Překvapila nás agresivitou po celém hřišti s chutí stáhnout nelichotivý náskok. Výsledkem jejího snažení byla naše prohra ve 3/4 16:18. V poslední části jsme začali hrát pozorněji, udržovali jsme si náskok až do poslední chvíle.

Nelichotivý je však pro nás počat chyb, které jsme vyprodukovali za 2. poločas.

V neděli nás čekalo Kladno, které nemá ještě výhru a tak jsme do zápasu vstupovali s klidem. Během chvíle bylo však jasné, že zadarmo nedostaneme vůbec nic. I když jsme v poločase vedli o 20 bodů, nepředváděli jsme příliš z toho, co umíme. Z opor zahrály pouze některé hráčky, výborně se naopak prezentovaly Katka 8 a Bára 4, které předvedly svůj zatím nejlepší výkon v sezóně.