Ostrava

13.09.2010 14:58

 

Jako každý rok se i letos účastnila družstva ŠBK přípravného mezinárodního turnaje v Ostravě. Turnaj měl tentokrát neuvěřitelně kvalitní účast ze zahraničí, zřejmě i díky doprovodným akcím k MS žen.

            Sadská vyslala tentokrát již 3 družstva – nejmladší přípravku, mladší žákyně a starší dorostenky.

            Pro nejmladší tým to byla rovnou zkouška ohněm. Spousta diváků, družstev, náročné cestování mezi halami byly pro ně něčím neuvěřitelným. Svoje zápasy hrály Vosinky ve starší kategorii s pozdějším rozdělením výsledků podle věku. Hned na úvod svojí kariéry si přivezly zlatou medaili pro hráče 2000 a mladší, ve starší skončily na 6. místě.

            Vosičky po jasném vítězství na turnaji v Liberci minulý týden zakusily tvrdé boje se zkušenými soupeři. Jejich skupina byla složená z reprezentace Rakouska, výběru Litvy, Sparty Praha a Ostravy B. Jak obtížná to byla skupina bylo vidět ihned od počátku. Sadská podlehla Spartě, Sparta Rakušankám, Rakušanky v krásném zápase Sadské. O všem se rozhodovalo v utkání s Litevkami. Nesmírně vyspělé hráčky dělaly sadským problém hlavně svojí výškou. I tak bylo skóre vyrovnané až do konce, kdy v poslední vteřině Litva vsítila po krocích své pivotmanky koš, o který zvítězila. Tento koš odsunul Sadskou z bojů o medailové umístění a poprvé tak toto družstvo nebodovalo. Výkony v zápasech však měly vzrůstající úroveň.

            Nejstarší dorostenky začínaly s lotyšským Jaunpils. Tam zápas chvílemi připomínal bojová umění. Soupeřky neunesly pozvolné navyšování náskoku ŠBK a až po třetí nesportovní chybě uklidnily svoje emoce a přijaly porážku.

            Další zápas s litevským Ukmerges SC byl neméně napínavý. Vosy však nepřipustily žádnou pochybnost a po další výhře měly jisté semifinále. Poslední zápas ve skupině s extraligovou Ostravou byl bojovný a pohledný, Ostravačky byly však nad síly sadských. V semifinále se Sadská potkala po roce se Žilinou. Vyrovnaný zápas byl hezkou podívanou na rychlý a kombinační basketbal. Bohužel Sadská, již oslabená o 2 zraněné hráčky, neměla tentokrát sílu zvrátit průběh na svoji stranu a tak čekala na utkání o 3. místo. Bronz se zdál velmi vysoko, protože tým Ljubljaně podlehl Ostravě o několik bodů a působil velmi hrozivě. Na hřišti se však možná potýkal s frustrací z prohry v semifinále a tak se Vosy pomalu dostávaly do tempa a bod k bodu navyšovaly skóre. Soupeř tuto skutečnost neunesl, začal faulovat a Sadská z TH kontrovala dalšími body. Poté napadl fyzicky trenér Slovinek jednoho z rozhodčích a utkání bylo za stavu 48:32 pro Sadskou ukončeno. Z Ostravy si tedy dorostenky přivezly bolavý bronz, ověnčený výborným výkonem. Mezi nejlepší hráčky turnaje byla nominována tradiční opora žluto-černých Nikola Veselá a Anna Friedelová, která se v týmu představila poprvé.

           

           

 

 

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans