Ostrava 2010

07.04.2010 12:43

 

Mezinárodní turnaj v Ostravě, který je každoročně pořádán za účasti týmů z celé Evropy, měl i tentokrát kvalitní obsazení. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 57 družstev z ČR, Slovenska, Slovinska, Německa, Estonska, Maďarska, Itálie a Bulharska.

         ŠBK Sadská se účastnila v kategoriích 97 a 91. Oba týmy musely od počátku bojovat s domácími i zahraničními soupeři. Po zápasech ve skupinách se mladší Vosičky popraly ve finále se slovinským Trbovlje, které praktikovalo tvrdé pojetí zónové obrany, které jim zpočátku díky mohutným postavám  vycházelo. Nakonec však zvítězila fyzická připravenost sadských hráček, které soupeřky doslova „ulítaly“ a získaly pro Sadskou první zlato.

         Dorostenky ve finále potkaly slovenský tým ISKRA SVIT Košice. Ten nastoupil velmi sebevědomě a od počátku vedl díky úspěšné střelbě z větší vzdálenosti. Poločasové manko 12 bodů nedávalo příliš nadějí na úspěch. Pak však důslednou osobní obranou Sadská získala několik míčů, náskok stáhla a šla do vedení. Soupeřky nevydržely tlak a začaly vršit chyby. 2. poločas sadské dorostenky vyhrály poměrem 33:6 a připojily se tak ke zlaté misi ŠBK.

         Do All Stars turnaje byly vybrány ze Sadské za minižačky Edita Holubová a Veronika Joštová, za dorostenky Radka Dolistová a Nikola Veselá. Ta byla zvolena i nejužitečnější hráčkou celého turnaje!

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans