Nymburk - Sadská 50:68, Jičín - Sadská 85:80

24.02.2010 14:55

Další kolo dorostenecké ligy  svedlo dohromady opět okresní rivaly – Sadskou a Nymburk. Oba týmy nastoupily v nejsilnější sestavě, včetně posil z extraligy.

Od počátku udávala tempo a průběh hry Sadská, která si už během první čtvrtiny vytvořila více než desetibodový odstup. Ve druhé čtvrtině jsme i vzhledem ke střídání polevili v koncentraci a dovolili soupeřkám stáhnout manko na 9 bodů. To bylo však poslední ohrožení vývoje utkání. Ve třetí čtvrtině opět Vosy přidaly na tempu a důrazu a výsledkem byl náskok 21 bodů během několika minut. V pohodovém tempu jsme si pak došli pro konečné vítězství 50:68 a posunuli se na 5. místo průběžné tabulky.

Musíme ocenit nasazení a bojovnost všech hráček, které ač se zdravotními problémy ( Štědrá, Veselá), vydržely vysoké tempo po celé utkání. Družstvo podalo kompaktní výkon, zabralo vždy, když bylo potřeba. Podařilo se i dobře zvládnout přechody z osobní na zónovou obranu, se kterou měl soupeř při absenci střeleckého štěstí největší problémy.

Body : Štědrá 20,Veselá 19, Dolistová 14, Kuthanová, Kulhánková 5,Žampová 3, Hojková M.2

K utkání s Jičínem jsme bohužel odcestovali bez tří hráček, Douděrové, Dolistové a Kuthanové. Zdravotní problémy Veselé se prohloubily, přesto s velkým sebezapřením, před kterým nelze než smeknout,  odehrála více než polovinu utkání. To se muselo přítomným divákům líbit, protože jeho vývoj byl až do konce nejistý. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a ani jeden ze soupeřů si nedokázal vytvořit rozhodující náskok. Bohužel v závěru jsme ukvapenou střelou za stavu -3 darovali míč soupeři a museli jen faulovat. Soupeř nás trestal bezchybnými TH. V posledních sekundách si Jičín již výhru pohlídal a tak si  připsal osmou výhru.

Utkání s Jičínem jsou vždy pro diváky velmi pohledná, rychlá a náročná. Obě strany si připsaly na své konto velké množství trojek, k vidění byly krásné akce, rychlé protiútoky i vysoké nasazení obou týmů. Na nás se možná v závěru podepsala užší lavička, ale lze říct, že jsme rozhodně nebyli  horším týmem.

Body : Kulhánková 29, Štědrá 17, Hojková L. 12, Veselá 10, Žampová 7, Hornová, Hojková M. 2, Holíková 1