Memoriál Karla Vrby

22.05.2010 18:42

 

Doslova stovky dětí, rodičů a návštěvníků turnaje udělaly z Memoriálu nevšední akci, ze které by měl největší radost právě bývalý majitel BK Sadská.

            V sobotu 15.5. se sešly v hale výběry přípravek ze Sadské, Českého Brodu, Říčan, Jaroměře a Ostravy. Konkurence nebývalá, stejně jako emoce, které turnaj provázely. Pro mnohé hráčky to byl první turnaj a proto se často třásly nervozitou z možné chyby.

První zápas obstaraly domácí hráčky s Českým Brodem. Po velkém boji za podpory rodičů soupeře překonaly a připsaly si premiérové body. V dalším zápase se představily týmy Jaroměře a Říčan, ve kterém byly úspěšnější Středočešky. Pak již dorazil poslední účastník z Ostravy a vyrazil nám svou výškou dech. Již v této kategorii byly některé hráčky vyšší než rodiče!! Podle toho pak vypadal i průběh jejich zápasů. Přestože stejně jako ostatní většinou nedokázaly Ostravanky skórovat na první pokus, několikrát po sobě si míč doskočily a získaly body. Zaslouženě tak zvítězily nad všemi týmy. O další pozice se pak strhnul litý boj. V konečném pořadí brala stříbro domácí Sadská, bronz Český Brod. Trenéři určili na závěr i talent turnaje, kterým se po zásluze stala domácí Bára Joštová.

V neděli byl na palubovce k vidění o poznání kvalitnější basketbal. Aby také ne! Mezi účastníky byla 4 družstva , která se umístila na předních místech na Festivalu mládeže v Litoměřicích (Ostrava, Trutnov, Prosek, Sadská).

Hned od rána burácely v hale bubny, které hnaly za výhrou domácí Vosičky. Zápas s Ostravou byl na první pohled zápasem Davida s Goliášem. Moravanky, vyšší než 180 cm, vzbuzovaly respekt, ale bojovnice ve žlutém na ně doslova „vletěly“ a smetly je z palubovky 40:18. Další zápasy mezi silnou čtyřkou tak jednoznačné nebyly. Mnohdy se bojovalo do poslední chvíle o každý bod (Trutnov-Prosek 27:25, Ostrava-Trutnov 29:22). Ani zápasy Sadské nebyly snadné. Problémy se zónovou obranou Proseka či téměř zónou Trutnova dělaly ze zápasů drama. Vždy však pro domácí se šťastným koncem. Vavříny pro vítěze tak zůstaly tentokrát doma.

Celý turnaj pak dostal krásnou tečku na závěr v podobě návštěvy Michala Křemena z ČEZ Basketball Nymburk, který přijel předat ceny nejlepším. Hráčky tak měly možnost se osobně setkat se  známým basketbalistou, vyfotit se s ním či ho požádat o podpis.

Turnaj, který nám pro svou kvalitu a zázemí záviděli všichni návštěvníci, by se však nemohl konat bez podpory rodičů, kteří neúnavně po oba dny střídavě obsluhovali, uklízeli a fandili. Jejich práce dělá vždy z našich akcí zážitek, za kterým se mnohé týmy vrací zpět. Je to krásný obraz rodičovské starostlivosti a pýchy na to, čím se prezentují jejich děti.

 

Výsledky:

Přípravky : 1. Ostrava, 2. Sadská, 3. Český Brod, 4. Říčany, 5. Jaroměř-Josefov ,

Cena Karla Vrby: B. Joštová (Sadská)

St.mini : 1. Sadská, 2. Ostrava, 3. Trutnov, 4. Prosek, 5. Zákupy

Cena Karla Vrby : Kristýna Kulová (Ostrava)

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans