Lemvig 2009

04.01.2010 12:08

 

Tak jako každý rok se vydaly sadské basketbalistky na turnaj do dánského Lemvigu. Jeho 19. ročník byl největší v historii, účastnilo se ho 189 družstev Evropy.

Mezi nimi byla dvě družstva Sadských vos a vítězky Olympiády mládeže 2009, výběr Středočeského kraje.Finančně podpořil jejich účast ze svého fondu hejtman Středočeského kraje MUDr. David Rath.

Protože byly vypsány kategorie pro sudé ročníky narození, neměly mladší sadské basketbalistky možnost startovat proti stejně starým hráčkám, zapsaly se tedy mezi starší ročník 96, aby alespoň sbíraly zkušenosti. Svojí výškou vzbuzovaly na počátku zápasů vždy ironický úsměv soupeřek, ale co jim chybělo na vzrůstu, nahrazovaly bojovností a rychlostí. Skupinu vyhrály překvapivě bez ztráty kytičky a podle losu postoupily rovnou do semifinále. Tam narazily na pozdějšího vítěze, nizozemský tým BV Hoofddorp, ve kterém měly 3 hráčky výšku 180 cm a to bylo přes nesmírnou bojovnost Vosiček nad jejich síly. I tak je čekal překvapivě boj o bronz, ve kterém narazily na další nizozemský tým Celeritas Donar. Na průběhu a výsledku zápasu se podepsala především nesmírná únava obou družstev. Celý zápas se skóre přelévalo ze strany na stranu a konečná výhra pro sadské basketbalistky (33:25) byla cenným skalpem a nečekaným ziskem bronzu ve starší kategorii. 

Druhý sadský tým dorostenek prošel skupinou ještě lépe, než Vosičky. Výsledky (27:18, 50:21,56:20, 50:8) je řadily mezi favority turnaje. Bohužel neúprosný systém K.O. ve čtvrtfinále, skončil jejich tažení po prohře s pozdějším finalistou a mistrem Dánska, týmem Virum BBK.

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans