KP96 Sadská - Basket Slovanka 94:20, 56:73

16.01.2010 20:47

 Starší kategorii mladších žákyň jsme dosud procházeli také bez porážky, což bylo pro nás a hlavně pro soupeře u USK Praha a Basketu Slovanka poměrně překvapení. Dalo se tedy čekat, že si nedá Slovanka ujít poslední příležitost k naší porážce.

            K prvnímu zápasu přijel z Prahy tým, který měl původně tuto soutěž hrát a pro nás to znamenalo opět vysoké vítězství. Holky hrály s chutí, nebály se, a výhru, která nám zaručila první místo ve skupině B, si určitě zasloužily.

            Podle očekávání přijel na další zápas jiný tým, který nám měl ukázat, „zač je toho v Praze loket“. Řeči o tom, že teď uvidíme, jak se hraje basketbal apod. nás nechávaly zcela klidnými. My jsme předpokládali, že ligový tým bude umět hrát basketbal. To by nebyl tam, kde se v tabulce nachází. Pro nás tento zápas znamenal další velkou zkušenost, co však dal hráčkám většinou o dva roky starším, to nevím. Možná uspokojení? Snad…Počin Slovanky nikdo z nás nechápal. Proč muselo na toto utkání přijet ligové družstvo se všemi oporami a ještě se nám dostávalo vysvětlení, že to jsou hráčky z lavičky…. Chudák Šípová a ostatní. Ty se nasedí a ani o tom neví. :)  Kromě prvních pár minut, kdy jsme se zalekli vysokých postav a jména Terezy Šípové v sestavě protivníka, jsme bojovali s nasazením a určitě se na hřišti neztratili. Donutili jsme soupeře k mnoha faulům díky naší rychlosti a důraznosti. Zároveň ho nenechali ani na chvíli odpočinout.

Na naší straně se projevily v plné míře  fyzické rozdíly mezi hráčkami, když se některé drobnější nemohly vůbec prosadit a bylo nutné je z obavy ze zranění střídat.

V těžkém utkání se vždy objeví vnitřní síla týmu a zde se výkonem kromě tradičních opor blýskla bezesporu  Kačka Mázlová, která  předvedla skvělou práci pod košem a dávala i důležité body.

            Druhý zápas byl výsledkově jiný, ale pro nás znamenal obrovské zkušenosti, nutnost hrát silověji a přesněji  a v neposlední řadě i  srovnání se starší kategorií.

 

Body v obou zápasech: Skalická 31, Joštová V. 26, Kulhánková E. 24, Čermáková 14, Mázlová 12….

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans