KP 96 Sadská - Brandýs 18:28, Sadská - BA Sparta 61:26

28.02.2010 10:23

Nadstavbovou část ml.žákyň jsme začali opět v Praze. A opět jsme se setkali s naprosto laxním přístupem pořadatelů k utkání. Nejenom že jsme hráli v hale bez sebemenšího základního vybavení(chyběly šatny, sociálky..) ale nebyl k dispozici ani ukazatel skóre či času a 24. O tom, kdo psal zápis, mluví jeho urověň sama za sebe. V obou případech nám podle našich záznamů chybí fauly i body, některé koše jsou připsány hráčkám, které v tu chvíli nebyly vůbec na hřišti. Jak si poradí kontrola zápisů s faktem, že v obou týmech "nastoupily" podle zápisu hráčky ve všech čtvrtinách(což není pravda),  to se necháme překvapit.

Brandýs - Sadská 28:18 (12:10, 5:4,6:0,5:4)

S tímto soupeřem jsme se více než rok nesetkali a poslední zápasy pro nás nevyzněly dobře. Snad právě proto jsme nastoupili se zbytečným respektem a jakoby jsme se dopředu odsoudili k porážce. Po time-outu jsme se trochu oklepali a z 0:7 stáhli na 10:12. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná, bohužel z naší strany se spoustou chyb v zakončení. Díky tomu jsme v poločase prohrávali o 3 body. Bohužel nepřesnosti v přihrávkách i střelách pokračovaly, takže jsme soupeři jeho výhru až příliš usnadnili. Z basketbalového hlediska to byl velmi nepohledný zápas a o jeho úrovni vypovídá výmluvně i skóre.

Sadská - BA Sparta 61:26 ( 17:1, 20:10, 9:3,15:12)

Do dalšího zápasu jsme nastoupili pozorněji a hned v první části si vytvořili podstatný náskok. Bohužel ani tady jsme se nevyvarovali v dalších čtvrtinách chyb hlavně v obraně a obdrželi jsme zbytečně mnoho bodů.

V obou zápasech se ukázalo, že nejplatnější hráč na hřišti nemusí být nejlepší střelec. Tady dominovala Kačka M., která si zaslouží velkou pochvalu za práci pod oběma koši. Skvěle se prezentovala i Kačka K, která bojovala bez ohledu na rozdílnost v hmotnosti a výšce protihráček. Ostatní střídaly dobré chvíle s výpadky a chybami, které by se neměly opakovat.