Festival Litoměřice

22.05.2010 18:36

 

Ve dnech 7.-9.5. se konal v Litoměřicích Festival starších minižákyň, za účasti klubů z celé republiky. Soutěžilo se ve čtyřech skupinách po 4. Dále se hrálo křížem a postupovalo výš.

            V naší skupině jsme se potkali s Valosunem Brno, Českou Lípou a Toužimí. Hned první zápas se ukázal jako nejdůležitější ve skupině, Valosunu jsme podlehli po nedobrém výkonu o 19 bodů. Další dva soupeře jsme smetli o více než 50 a postupovali tak do čtvrtfinále. Tam na nás čekal vítěz skupiny D, tým Kroměříže. 

            Do zápasu s námi nastupoval Kroměříž naladěn pouze na vítěznou notu a my se začali obávat výsledku. Holky držely v první části skóre na dosah, ve druhé dokonce průběh zápasu otočily a vedly o 5 bodů.. To již trenéři na lavičce soupeře nevydrželi a za opakované invektivy směrem k rozhodčím si vysloužili 2 TCH. Pro nás výhoda hodů plus míče a náskok jsme začali pomalu, ale jistě zvětšovat. Po 3. čtvrtině narostlo naše vedení na 20 bodů, ale protože soupeř zamíchal sestavou, strhla se na závěr na hřišti ještě bitva o každý míč a bod. V nervózním zápase dostala nakonec TCH i hráčka Kroměříže a  my spokojeně postoupili do dalších bojů po výhře 51:44.

            V semifinále nás čekaly domácí Litoměřice, které překvapivě porazily Karu Trutnov o 2 body. Stálo je to ale spoustu sil a naše běhavé hráčky si za chvíli vytvořily takový náskok, že o výsledku nebylo pochyb. Byli jsme ve finále!!!

            Tam na nás čekal opět Valosun Brno. Potvrdilo se tak, že naše skupina svedla již na počátku dohromady nejsilnější týmy.

            Boj byl od začátku vyrovnaný, podle obou rozhodčích to byl nejhezčí basketbal na turnaji. Po ¼ jsme vedli o koš, ale druhá pětka vedení neudržela a bojácným výkonem dovolila soupeři otočit výsledek. Ve ¾ opět první pětka zabrala a vrátila nás do utkání výhrou v této části 10:3. Bohužel závěrečná část nebyla opět tak povedená, ale celkově druhé místo na Festivalu je obrovským úspěchem pro všechny hráčky.

            Do All Stars byla vybrána Lenka Skalická, která předváděla na turnaji nejvyrovnanější výkony.

            V jedné věci jsme však vyhráli na celé čáře. A to v podpoře rodičů. Jednoznačně nejpočetnější, jednotně oblečený a nejhlasitější Fanclub nám všichni účastníci tiše i nahlas záviděli. Díky vám všem, že jste nelitovali času ani financí na to, abyste mohli strávit tři dny plné basketbalu, nervů a legrace spolu s námi. Jste náš šestý hráč na hřišti! Děkujeme vám všem.

Zpět

Vyhledávání

Sponzoři týmu : Středočeský kraj, město Sadská, Parker Hannifin, Stavexa, Readytrans