DL

19.01.2011 15:12

Dorostenky mají za sebou  první povánoční kolo na Moravě. Dvojička Olomouc – Kroměříž byla velmi náročná, byla to utkání s prvním a druhým celkem tabulky.

Cesta na Moravu byla bohužel velmi dlouhá a po rozbitých silnicích i vyčerpávající. Do Olomouce jsme se dostali až 10 minut před utkáním, přestože jsme vyjeli s časovou rezervou. Domácí nám dali jen 5 minut na rozcvičení vzhledem k dalšímu programu v hale. Ztuhlé holky nemohly pomalu ani rychleji chodit, natož běhat a tak se zápas vyvíjel tak, jak se dalo čekat. Po první čtvrtině jsme prohrávali o 11, v průběhu již o 22 bodů. Postupně však z nás únava opadávala a začali jsme mohutně stahovat. Bohužel nám již na nějakou výraznou korekci čas nestačil a tak jsme podlehli 74:61.

Po noci v krásném penzionu Bezměrovský dvůr jsme se vydali k vedoucímu ze skupiny – neporaženému týmu Kroměříže. Noc nás nabila a holky si stačily oddechnout, takže jsme začátek zachytili dobře. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, v poločase jsme vedli o 4 body a čekali, jaké zbraně Kroměříž vytáhne ve druhé půli. Nepříjemná zóna nám nevyhovuje, ale zatím jsme se s ní vyrovnali dobře. Jak se dalo předpokládat, soupeř přitvrdil a my se najednou „vezli“. Vyráběli jsme nesmyslné ztráty a ¾ prohráli 22:8. Vypadalo to na debakl a to probudilo diváky v hale.  Už ve ty „krá..“ vezou, dej tomu hovadu loktem, ať tam neleze a spousta vulgárních pokřiků se začala snášet na naše hlavy. Přes prosbu k  rozhodčím, aby korigovali výlevy směrem k naší lavičce, se stav nezměnil.  Pak ovšem přišlo něco, co už nikdo nečekal. Vosy, které přijely smířené s tím, že se sice pokusí, ale vědí, že s Kroměříží ještě nikdo nevyhrál, zapnuly „vosí“ bojovnost na plné pecky a pustily se do domácích takovým stylem, že i hlediště oněmělo! Verča Kulhánková dalekonosnými trojkami zavelela k obratu, ostatní přešly k tvrdé osobce a bylo zaděláno na drama! Během sedmi minut 4/4 jsme dotáhli náskok soupeřek a dalšími trojkami jejich odpor zlomili. Skvěle v poslední části zabojovaly na doskoku Míša s Kájou, v rozehrávce Andrea s Nikitou i ostatní. Jsme první, s kým Kroměříž ochutnala hořkost porážky 62:68 a pro nás to bylo vítězství zvlášť sladké vzhledem k tomu, co jsme si museli během zápasu vyslechnout od diváků. nebýt jich, asi bychom se tolik nenaštvali a neopustili svoji odevzdanost. :)