DL Sadská - Příbor 52:58, Sadská - UP Olomouc 76 : 74

15.12.2009 20:45

Poslední předvánoční kolo přivedlo na naši palubovku týmy z čela tabulky. BK Příbor začal v sobotu vlažně a tak, přestože jsme se jeho výkonu přizpůsobili, jsme vedli brzy o 10 bodů a vypadalo to na hladký průběh. Bohužel my jsme v krajském výkonu pokračovali a Příbor přidal. Závěrečná pětiminutovka se nám opět nevyvedla a utkání, které jsme měli s přehledem vyhrát, jsme prohráli o 6 bodů. (52:58).

Stejně špatně jsme začali i v neděli a během poločasu nasbírali manko 23 bodů, které jsme těsně před přestávkou korigovali na 15. Bezmocný výkon předpovídal pěkný debakl. Nikdo z přihlížejících diváků však nečekal, jakou podívanou jim pár statečných domácích hráček připraví. Hned na počátku 3. čtvrtiny zavelela Radka Dolistová dvěma trojkami k útoku a pak začal neuvěřitelný obrat v podání pětice Dolistová, Hojková L., Štědrá, Veselá a Žampová. Nastřílely celkově 12 trojek a umazávaly tak postupně náskok soupeře. 5 vteřin před koncem se podařilo Radce vypíchnout na polovině míč a vstřelit vítězný koš. Soupeřky zkoušely ještě poslední střelu, ale nejlepší hráčka UP nedokázala sama pod košem skórovat. Vydřené vítězství bylo skvělým poděkováním pro všechny přítomné diváky, kteří hnali svými hlasivkami holky kupředu.