Další tým na NF

22.03.2018 17:46

Družstva U12 a U13 si zajistila účast na Národním finále již dříve, víkend 17.-18.3. měl rozhodnout o postupujícím v kategorii U11. První dvě utkání se hrála na půdě Pastelky a byla to utkání nesmírně těžká. Nám svazovala ruce a nohy zodpovědnost a důležitost situace, navíc tři marodi vstali přímo z postele, takže ituace nic moc. Pastelka chtěla urvat domácí výhru a dala do hry všechno. Naštěstí jsme nakonec obhájili neporazitelnost a dvakrát zvítězili 44:32 a 56:35. Ve druhém utkání to byla výhra spíše morální, oba týmy byly již skoro bez sil, které vydaly holky v prvním zápase. Nejlepšími hráčkami byly jednoznačně Maky Palánová a Kája Burešová. Neskutečný přehled a herní vyzrálost ukázala také Valča, která ač mladší než ostatní, je obrovsky platnou hráčkou.

V neděli nás čekal krok poslední. Trošku líp bylo zdravotně handicapované Nikče, a hned jí bylo plné hřiště. Stejně na tom byla Makyna Burešová a ostatní hráčky první pětky. Vlétly do hřiště jako uragán a po první čtvrtině bylo vlastně rozhodnuto.(22:2) . V dalších čtvrtinách jsme již náskok jen navyšovali a bez větších obtíží získali třetí výhru. V posledním zápase jsme po dohodě se soueřem dali možnost méně vytíženým hráčkám.

Všechna minižákovská družstva ostupují tedy na NF!

U11 do Litoměřic, U12 do Klatov a U13 do Ostravy.