2.kolo ŽL

03.11.2010 14:54

Druhý hrací víkend dle očekávání 1:1

Druhý hrací víkend nás dovedl k soupeřům do Prahy. Oba pražské velkokluby se pyšní mládežnickou základnou a tak se výsledek 1:1 dal považovat za úspěch.

USK Praha : ŠBK Sadská 53 : 67 (14:21, 13:14, 14:20, 12:12)

Prvním zklamáním v sobotu bylo, že se zápas nebude hrát na Folimance ani Petřinách, ale v naprosto nevyhovující školní tělocvičně v jedné ze základních škol v Modřanech. Ovšem prostor byl nakonec to nejmenší, co by nám na zápase vadilo. Když se řekne USK, všichni se vybavíme tu nejvyšší úroveň, ale tady jsme ji opravdu nenašli. Stolek časoměřičů (školní lavice) byl donesen na místo až 5 minut před začátkem utkání, 24 vteřin se neinstalovalo vůbec (prý je to zbytečné a asi stejně nefunkční) a nové značení, kdy je nová „trojka“ kratší než stará, se snad ani nevyplatí komentovat.

Zápas začal hodně vyhecovaně, bylo vidět, že si domácí věří na svoji první výhru. Nám se naopak nedařilo úspěšně zakončovat a byla na nás znát nervozita. Z té jsme se naštěstí rychle oklepali a po 5 minutách bylo srovnáno. ¼ jsme vyhráli rozdílem 7 bodů a do druhé nastupovali o poznání klidnější. Po celý průběh jsme navyšovali svůj náskok, která dosáhl až 20 bodů. V závěru, kdy dostaly příležitost všechny hráčky soupeř korigoval výsledek na konečných 14 bodů.

Zápas měl však své zakončení ve zcela nesmyslných invektivách domácích rodičů, kteří napadali slovně ty naše a označení „vesničtí burani“ bylo tím nejjemnějším z jejich slovníku.

Po přečtení komentáře USK musím však osvětlit některá jejich tvrzení pro ty z našich fanoušků,  kteří na utkání nebyli.

USK : Do malé tělocviny se kromě domácích diváku také vešlo 50 fanoušků ze Sadské, kteří bubny a vuvuzelami udělali v "kůlně" pořádný bordel.

Náš pohled : Na zápas jsme jeli karosou pro 42 lidí. Jelo 15 hráček, 3 členové doprovodu a zbývá tedy 26 míst, která ani nebyla všechna obsazena. Měli jsme 2 malé bubínky a 4 houkačky, které se běžně používají na basketbalu v Nymburce i jinde. Při vstupu jsme se na rozdíl od domácích přezuli a při odchodu uklidili svá místa. Po celou dobu jsme skandovali pouze „Vosy“ a „Seberem“ . Nevím, co ze zmíněného se dá nazvat „bordelem.

USK : Po dobrém vstupu do utkání (6:0), začala rozhodčí Vávrová úřadovat z nepochopitelných důvodů proti družstvu USK a odnesla to klíčová rozehrávačka Plačková, jenž si připsala za 4 minuty první čtvrtiny hned 4 fauly…

Zápis : Hráčka Plačková měla sice 4 fauly, ale v 1,2,6,9 minutě, nikoli v prvních čtyřech.

USK : K jejímu štestí se poté Vávrová rozhodla "zešikanovat" jinou naší hráčku, kterou byla bohužel dvacetibodová střelkyně družstva Pfafová…….To zřejmě rozhodčí Vávrovou ještě více nabudilo a Pfafové za první dvě minuty druhé půle pískla 4 fauly a Káča bohužel v zápase dohrála.

Zápis : Pfafová vstřelila 8 bodů, fauly jí byly odpískány ve 4. a 10. minutě 2/4, dále pak v 5.,6. a 7. minutě ¾.

USK : Nejdříve díky její bojovnosti v obraně byla soupeřkou č.13 Kulhánkovou nazvaná "Ku*vou" a jako bonus byla kopnuta - když se na soupeřku Pfafová ohradila co dělá, k nevíře všech v hale dostala technickou - a Kulhánková za ku*vu a kopnutí nic!

Náš pohled : Naše hráčka č.13 bojovala o míč a v tomto souboji společně s hráčkou USK upadly na zem, kde mohlo podle jejího názoru dojít k nějakému kontaktu buď při pádu nebo na zemi při souboji o míč. V každém případě byla okamžitě napomínána rozhodčím Kučírkem, který stál bezprostředně u souboje, že si má dát pozor na používání loktů. Pokud by slyšel nějakou nadávku, určitě by ji nenechal bez povšimnutí. Naopak TCH si hráčka Pfafová vysloužila za komentář směrem k rozhodčím.

To vše se dá však z obou stran pochopit, ve hře pracují emoce a tak k těmto zkratům prostě dochází. Ani naše hráčky nejsou svaté. Co je však těžké pochopit je to, že při závěrečném pozdravu byly při podání ruky téměř všechny naše hráčky počastovány oslovením ty pí*… , což nám udiveně sdělovaly ještě na lavičce.

Body : Joštová V. 15, Hrabětová, Skalická 9, Holubová 8, Kulhánková,Mázlová 6, Fejtková 4….

Slovanka : ŠBK Sadská 97 : 65 (17:11, 19:23, 28:13, 33:18)

O síle Slovanky se nedá pochybovat a my měli ze soboty „splněno“, takže jsme doufali, že se hráčky vypnou k dobrému výkonu a nedají se zadarmo.

Bohužel již večer před zápasem se na fcb probírala až nadpozemská „neporazitelnost“ Terezy Šípové. Ta je v našich hlavách prostě zakousnutá a nikdo s tím nic neudělá. Nutno přiznat, že je opravdu skvělá.

Začátek utkání také podle toho vypadal. Hráli jsme ustrašeně, nepomáhali si, ta tam byla naše sobotní bojovnost. Až po time-outu jsme se probudili a zkorigovali hrozivý náskok soupeře.

V další části Tereza nenastoupila a my začali mocně stahovat. Poločasový výsledek o koš byl slibný. Bohužel jsme v další části opět propadli v útočných činnostech a v obraně nás začali přehrávat dlouhé hráčky soupeře. Při naší výšce se dají akce na dlouhé jen obtížně bránit a podle toho narůstal náskok soupeřů. Ke všemu se nám ve ¾ vyfaulovaly dvě základní hráčky a bylo hotovo.

Konečný výsledek je pro nás nemilosrdný a podle mého neodpovídá průběhu utkání. Bohužel jsme jasné šance neproměňovali a soupeř nás neomylně trestal.

Po zápase si pochvalovali domácí, jak skvělou atmosféru naši rodiče vytvořili. A to byla proti sobotě velmi příjemná změna v přístupu soupeřů.

Body : Kulhánková, Joštová 12, Holubová 8, Kulíšková, Hrabětová 6, Čermáková 5, Mázlová 4, Skalická, Divišová 3…..