99 vstoupily do ligy

14.01.2014 12:35

Lepší vstup do žákovské ligy by si starší žákyně ani nemohly přát. V prvním dvojkole porazily oba soupeře Frýdek - Místek i Havířov.

V sobotu bylo na všech vidět, jak moc jim nervozita svazuje nohy i ruce. Několik jasných akcí na začátku, sehrané signály, přesto žádný koš! TH v první čtvrtině 16:4! A to i u hráček, které běžně dosahují až 85%. Postupně jsme se však uklidňovali a v poločase prohrávali pouze o 4 body. Ve třetí části se nám podařila šňůra 12 bodů a byli jsme v utkání zpět! Do konce jsme již výhru jen navyšovali. Škoda promarněného začátku, mohla být ještě výraznější. (69:54)

0:00   23/23 2/2 39/17   0 14   33 69

V neděli přijel soupeř mnohem lepší a hned od počátku jsme se opět nechali rozhodit. Naštěstí jeho hráčky hrály hodně rukama, proto sbíraly fauly a nás v tomto případě TH držely nad vodou. I tak jsme opakovaně špatně řešili jednoduché clonění a přihrávku soupeřek, které se do poločasu dostaly do náskoku 15 bodů. Ten ve druhé části zvýšily až na 17 bodů. My jsme však se zarputilostí sobě vlastní postupně umazávali bod po bodu. Naši nejlepší střelkyni Švachovou si soupeřky skvěle hlídaly, tentokrát jí pomohly i ostatní, skvěle zahrály Urbanová s Horynovou, které svými nájezdy dávaly týmu naději na úspěch. Dvě minuty před koncem hala vybuchla nadšením, protože jsme se poprvé dostali do vedení. Úžasní diváci nás hnali kupředu a my pracně získané vítězství, i díky dvěma chybám soupeřek v samém závěru, ubránili.  Skvělý kolektivní výkon nám zajistil druhou výhru! (81:79)

0 Joštová B. 0:00   2/2 0/0 5/2   5   -2 6
0 Kneslová K. 0:00   2/2 0/0 2/0   1   1 4
0 Pavlíková T. 0:00   1/1 0/0 2/1   2   0 3
0 Horynová P. 0:00   5/5 0/0 9/3   3   4 13
0 Caňkářová D. 0:00   2/2 0/0 0/0   0   4 4
0 Švachová T. 0:00   6/6 0/0 13/10   3   16 22
0 Dvořáková N. 0:00   0/0 0/0 0/0   0   0 0
0 Urbanová A. 0:00   9/9 0/0 11/9   3   22 27